Основні вкладки

«Продаємо 25 тис. Квитків в день, річний оборот - $ 27 млн», - Віталій Писаренко, Multiplex, в блозі «Велика Риба»

На цьому тижні ведучий блогу «Велика Риба» Олександр Колб взяв інтерв'ю у комерційного директора та акціонера мережі кінотеатрів Multiplex Віталія Писаренко.

Він розповів, як заробив перші гроші в чотири роки, скільки прибутку дає продаж попкорна та які перспективи українського кіно. Редакція сайту MC Today вибрала все найцікавіше з розмови підприємців.

Про сімейний бізнес

Свої перші гроші я заробив в чотири роки. Тоді я жив у Китаї, і моя тітка знайшла мені роботу: потрібно було озвучити рекламний ролик локшини швидкого приготування. Вони виходили на новий ринок, їм потрібна була російськомовна реклама.

Від початку Multiplex - це сімейний бізнес, і я прийшов сюди ще коли працював в іншому місці. Я був членом ради директорів і вже там почав розуміти, як все працює.

У сімейному бізнесі ставлення до родича повинно бути ще більш жорстким, ніж до людини з боку. Тому, коли я зайняв пост комерційного директора, вже мав достатню кваліфікацію.

Про те, як заробляє кінотеатр

Від кожного проданого квитка ми нараховуємо відсоток дистриб'ютору, компанії, яка представляє студію в Україні. Це можуть бути різні цифри, але найчастіше - 50%. В середньому частка нашого прокату щодо інших кінотеатрів - 30%.

У спокійні дні, то є такі, коли немає великих прем'єр, частка онлайн-покупок не перевищує 40%. Але якщо в прокаті з'являється який-небудь голлівудський блокбастер, цей відсоток сильно збільшується, адже пропозиція обмежена.

Насправді якби не попкорн, ми, може, й не виходили б в плюс. Маржа на нього набагато вище, ніж на квитки, і він приносить багато прибутку.

У Lavina Mall ми вклали у відкриття кінотеатру близько $ 5,5 млн. При цьому розраховуємо на окупність через 5-7 років.

 

Про українські фільми

Українські фільми в прокаті збирають менше, ніж західні, але останнім часом тенденція змінюється. Ці стрічки починають потроху заробляти. Ми спілкуємося з продюсерами і допомагаємо їм вибрати дату прем'єри так, щоб кінокартина зібрала більше глядачів.

Наприклад, фільм «Контрабас» від Dzidzo ми поставили 1 вересня, коли інших фільмів не було. Взагалі, для українського ринку це успішний фільм.

Він зібрав у прокаті близько 25 млн грн, але до голлівудських картин все одно ще далеко. Останні «Месники», наприклад, зібрали 100 млн грн.